Porada Zielarska

O MNIE

Witam serdecznie. Poniżej przedstawiam informacje, które przybliżą Państwu moja osobę.
Zajmuję się ziołolecznictwem niemal 20 lat. Dzięki temu posiadam doświadczenie oraz wiedzę niezbędną by wspierać swoich pacjentów terapiami ziołowymi w szeregu schorzeń oraz dolegliwości.

Ziołolecznictwo (nazywane też fitoterapią) jest dziedziną nauki zajmującą się stosowaniem cennych leczniczo roślin w profilaktyce oraz terapii licznych schorzeń.

Zdobywając wiedzę  z  zakresu ziołolecznictwa ukończyłem (ponad 15 lat temu) kurs "Towaroznawstwa Zielarskiego" w Instytucie Roślin i Przetworów Zielarskich w Poznaniu oraz pierwsze w Polsce studia z zakresu "Towaroznawstwa zielarskie, kosmetycznego i żywności funkcjonalnej" w PWSZ w Krośnie.

Moim celem zawsze była chęc pomocy innym oraz dzielenia się swoją wiedzą. Dlatego też jestem nie tylko praktykującym zielarzem ale także autorem:
- książek o ziołolecznictwie  wydawanych nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL,
- artykułów o tematyce zielarskiej - m.in. w miesięczniku "ZDROWIE" oraz "Świat Medycyny i Farmacji",
- pracy dyplomowej o zastosowaniu ziołowych preparatów galenowych w leczeniu rozległych owrzodzeń żylakowych, napisanej pod kierunkiem doktora Henryka Różańskiego,
- artykułów do monografii pokonferencyjnych, m.in. dotyczących stosowania ziół w łagodzeniu skutków brachyterapii wybranych nowotworów.

Swoją pasję do ziół i roślin leczniczych realizuję:
- uprawiając rośliny lecznicze na przydomowej plantacji,
- udzielając porad zielarskich,
- prowadząc wykłady z zakresu fitoterapii oraz profilaktyki zdrowotnej,
- uczestncząc w licznych konferencjach z zakresu ziołolecznictwa oraz medycyny,
- prowadząc Fundację Wspierania Zdrowia w ramach której prowadzę ogólnopolskie projekty z zakresu szeroko rozumianej ochrony zdrowia,
- wytwarzając własne preparaty zielarskie.

Jestem też członkiem:
- Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego,
- Sekcji Fitoterapii Ludzi Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów,
- Polskiego Komitetu Zielarskiego.

Ziołolecznictwo jest spełnieniem moich marzeń: o pomaganiu i rozmawianiu z ludźmi, o zdobywaniu i dzieleniu się wiedzą, o tworzeniu rzeczy wyjątkowych. Mogę powiedzieć o sobie, że jestem człowiekiem spełnionym - moja praca jest jednocześnie moją pasją.
W mojej pracy zajmuję się ziołolecznictwem zarówno dzieci jak i dorosłych. Opracowałem autorskie metody terapii dla poszczególnych schorzeń.
Moim mottem są słowa wybitnego polskiego zielarza, franciszkanina Andrzeja Czesława Klimuszki: "Przyroda nas żywi, uczy, leczy, koi, kocha i raduje.”
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony