Porada Zielarska

mgr Arkadiusz Ciołkowski


Witam serdecznie. Poniżej przedstawiam informacje, które przybliżą Państwu moja osobę.
Zajmuję się ziołolecznictwem niemal 20 lat. Dzięki temu posiadam doświadczenie oraz wiedzę niezbędną by wspierać swoich pacjentów terapiami ziołowymi w szeregu schorzeń oraz dolegliwości.

Ziołolecznictwo (nazywane też fitoterapią) jest dziedziną nauki zajmującą się stosowaniem cennych leczniczo roślin w profilaktyce oraz terapii licznych schorzeń.

Zdobywając wiedzę  z  zakresu ziołolecznictwa ukończyłem (niemal 20 lat temu) kurs "Towaroznawstwa Zielarskiego" w Instytucie Roślin i Przetworów Zielarskich w Poznaniu oraz pierwsze w Polsce studia z zakresu "Towaroznawstwa zielarskie, kosmetycznego i żywności funkcjonalnej" w PWSZ w Krośnie.

Moim celem zawsze była chęc pomocy innym oraz dzielenia się swoją wiedzą. Dlatego też jestem nie tylko praktykującym zielarzem ale także autorem:
- książek o ziołolecznictwie  wydawanych nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL;
- artykułów o tematyce zielarskiej - m.in. w miesięczniku "ZDROWIE", "Świat Medycyny i Farmacji", "Pszczelarstwo";
- pracy dyplomowej o zastosowaniu ziołowych preparatów galenowych w leczeniu rozległych owrzodzeń żylakowych, napisanej pod kierunkiem doktora Henryka Różańskiego;
- artykułów do monografii pokonferencyjnych, m.in. dotyczących stosowania ziół w łagodzeniu skutków brachyterapii wybranych nowotworów.

Swoją pasję do ziół i roślin leczniczych realizuję:
- uprawiając rośliny lecznicze na przydomowej plantacji,
- udzielając porad zielarskich,
- prowadząc wykłady z zakresu fitoterapii oraz profilaktyki zdrowotnej,
- uczestncząc w licznych konferencjach z zakresu ziołolecznictwa oraz medycyny,
- prowadząc Fundację Wspierania Zdrowia w ramach której prowadzę ogólnopolskie projekty z zakresu szeroko rozumianej ochrony zdrowia,
- wytwarzając własne preparaty zielarskie.

Jestem też członkiem:
- Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego,
- Sekcji Fitoterapii Ludzi Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów,
- Polskiego Komitetu Zielarskiego.

Ziołolecznictwo jest spełnieniem moich marzeń: o pomaganiu i rozmawianiu z ludźmi, o zdobywaniu i dzieleniu się wiedzą, o tworzeniu rzeczy wyjątkowych. Mogę powiedzieć o sobie, że jestem człowiekiem spełnionym - moja praca jest jednocześnie moją pasją.

W mojej pracy zajmuję się ziołolecznictwem zarówno dzieci jak i dorosłych. Opracowałem autorskie metody terapii dla poszczególnych schorzeń.

Moim mottem są słowa wybitnego polskiego zielarza, franciszkanina Andrzeja Czesława Klimuszki: "Przyroda nas żywi, uczy, leczy, koi, kocha i raduje.”
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony