Porada Zielarska

mgr Renata Stono


Moja pasja trwa odkąd sięgam pamięcią, bowiem już jako mała dziewczynka zbierałam z Babcią zioła. Natomiast swoje zamiłowanie do ziół przekułam na pracę - choć jak wiemy "rob co kochasz a nigdy nie będziesz musiał pracować"  - niemal 20 lat temu.

Zajmuję się ziołami:
- uprawiając je na niewielkiej, przydomowej plantacji oraz susząc w ponad 100-letnim drewnianym domu,
- tworząc mieszanki i komponenty ziołowe w pierwszej w Polsce Pracowni Zielarskiej, którą założyłam by być pewną najwyższej jakości surowców, które polecam,
- współtworzyłam pierwszy w Polsce Gabinet Porad Zielarskich, gdzie staram się pomagać w miarę swoich potrzeb wszystkim potrzebującym,- prowadzę warsztaty zielarskie z zakresu jakości surowca oraz zasad bezpiecznej fitoterapii;
- jako członek Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów oraz Polskiego Komitetu Zielarskiego,
- jako uczestnik konferencji zielarskich, bowiem mimo tylu lat doświadczeń nadal jestem głodna wiedzy i pragnę poznawać ten wspaniały ziołowy świat.

Jako fitoterapeutka doceniam wagę wszystkich ziół, choć najbardziej cenię kwiaty i przetwowy z ich pozyskiwane.
Od zawsze czułam do nich szczególną więź, dlatego też w moich kuracjach nie brakuje kwiatów wrzosów, lip, głogów, róż, czy akacji.

Wielokrotnie przekonałam się jak skutecznie zioła wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz bywają wybawieniem w problemach trawiennych i zaburzeniach odporności. Udowadnialy też swoją skuteczność problemach kardiologicznych i zaburzeniach układu ruchu. Nie należy też zapominać o tym jak wspaniale pielęgnują naszą skórą łągodząc problemy dermatologiczne.

Uważam, że Natura daje nam swoje nieprzebrane bogactwa byśmy mądrze z nich korzystali. Mądrze a więc z pożytkiem dla naszego zdrowia i urody.
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony